- Nieuws
- Home
- Belasting
- Beleggen
- Huizenmarkt
- Hypotheek
- Hypotheekrente
- Lenen
- Makelaar
- Notaris
- Pensioen
- Sparen
- Taxatie
- Verbouwen
- Verzekeren
- Links
- Hypothekenforum
- RSS feeds

- Nieuwsitems
- Rekenmodules
- Hypotheek berekenen
- Maximale hypotheek
- Maandlasten
- Huren of kopen?
- Oversluiten Slim?
- Boete bedrag
- Bereken zelf
- Taxatie tarieven
- Notaris tarieven
- Makelaars tarieven
- Hypotheekrente tarieven
- Notarisinformatie
- KNB
- DigiNotar
- Casus.com
- Notariële termen
- Notariële diensten
Euronext en Europa: beurzen noteren voorzichtig hoger
AMSTERDAM (FD.nl/DJ)-De Europese aandelenmarkten noteren woensdagmiddag voorzichtig hoger in een rustige markt. Volgens handelaren wachten beleggers op meer aanwijzingen over het economische herstel.
In Azië lieten de beurzen ook weinig koersbewegingen zien. In Hong Kong sloot de Hang Seng index vlak, terwijl de Shanghai Compositie 0,7% daalde. In Tokio eindigde de Nikkei-225 nagenoeg onveranderd en de Australische S&P/ASX 200 bleef ook steken op de slotkoers van dinsdag.
In Londen noteert de FTSE 100 0,05% hoger op 5.605 punten en in Frankfurt wint de DAX 0,2% tot 5.898 punten. In Parijs klimt de CAC40 0,3% tot 3.923 punten en de DJ EuroStoxx 50 koerst 0,2% hoger op 2.887,51 punten.
Barclays verliest in Londen 1,1% tot 342 pence. De Britse bank wil volgens The Wall Street Journal consumentenbankactiviteiten in de Verenigde Staten kopen om tegenwicht te bieden aan de zakelijke bankactiviteiten. Barclays geeft geen commentaar op het bericht.
In Frankfurt klimt Munich Re 0,3% tot euro 116,65. De Duitse herverzekeraar verwacht in 2010 een winst na belastingen te realiseren van meer dan euro 2,0 mrd ondanks de schadevergoedingen voor de aardbeving in Chili en de winterstorm Xynthia. Voor 2011 voorziet de Duitse herverzekeraar een stijging van de resultaten. Munich Re rapporteerde woensdag een winst na belasting over 2009 van euro 2,56 mrd, tegen euro 1,58 mrd in 2008. De cijfers over 2009 liggen in lijn met de voorlopige resultaten die op 2 februari bekend werden gemaakt.
E.ON klimt in Frankfurt 0,9% tot euro 27,14. Het Duitse nutsbedrijf heeft in 2009 de nettowinst flink zien stijgen dankzij eenmalige boekwinsten uit desinvesteringen en een herwaardering van energiederivaten. Exclusief buitengewone posten zakte de aangepaste nettowinst in 2009 met 5% tot euro 5,33 mrd, van euro 5,6 mrd. Analisten hadden gerekend op een aangepaste nettowinst van euro 5,45 mrd. Voor 2010 herhaalt E.ON de verwachting van een winststijging.
Swiss Re zakt in Zurich 0,6% tot euro 49,88. De Zwitserse herverzekeraar liet woensdag weten dat de aardbeving in Chili het bedrijf zo'n $500 mln aan schadevergoedingen zal kosten, terwijl de schadevergoedingen voor de Europese winterstorm Xynthia zo'n $100 mln zullen bedragen.
Op macro-economisch vlak werd bekendgemaakt dat de consumentenprijzen in Duitsland in februari sterker zijn gestegen dan verwacht. De consumentenprijzen stegen in februari met 0,4% op maandbasis, waar in voorlopige ramingen een stijging van 0,2% naar voren kwam. In januari was op maandbasis nog sprake van een daling van de consumentenprijzen met 0,6%.
Op jaarbasis was sprake van een prijsstijging van 0,6%, tegen een stijging van 0,4% uit eerdere ramingen. Een maand eerder stegen de consumentenprijzen op jaarbasis met 0,8%.
Daarnaast bleek dat het overschot op de Duitse handelsbalans is in januari afgenomen tot euro 8,7 mrd van euro 13,5 mrd in december. De Duitse export steeg in januari met 0,2% op jaarbasis.
De futures van de Amerikaanse beurzen wijzen woensdagmiddag op een licht hogere opening voor Wall Street. De Amerikaanse beurzen sloten dinsdag hoger met name vanwege een positieve stemming binnen de telecomsector.
De Dow Jones-index eindigde 0,11% hoger op 10.564,38 punten. De S&P 500 steeg 0,17% tot 1.140,45 punten, terwijl de Nasdaq 0,36% won tot 2.340,68 punten.
De S&P 500 futures noteren woensdagmiddag 0,40 punten lager op 1140,10. Afgezet tegen de fair value, zal de DJIA omgerekend 0,83 punten hoger openen.
De Nasdaq 100 futures staan 4,75 punten hoger op 1906,00. Afgezet tegen de fair value zal de Nasdaq 4,57 punten hoger openen ten opzichte van het slot van dinsdag.
De macro-economische agenda voor de VS bevat woensdag om 13.00 uur de wekelijkse hypotheekaanvragen voor de week die eindigt op 5 maart. Er bestaat geen raming voor de bijbehorende indices.
Om 16.00 uur verschijnt over januari de groothandelsvoorraden over januari met een verwachte stijging met 0,2% tegen een daling met 0,8% een maand eerder.
Om 16.30 uur komen de wekelijkse voorraden olie, benzine en distillaten als stookolie en diesel naar buiten. Alleen voor de laatste groep wordt een daling verwacht. Voor benzine wordt verwacht dat er geen verandering is opgetreden.
Om 20.00 uur is het woord aan de Amerikaanse minister van financien Timothy Geithner, wanneer hij weer verantwoording moet afleggen voor de begroting voor 2011 ten overstaan van het Huis van Afgevaardigden.
Overig nieuws
- Bezuinigingsdebat
- De Hypotheker, Reaal en BNP Paribas komen ...
- Verbond van Verzekeraars probeert tussenpe...
- Geldman-directeur mikt op doorstart na fai...
- Kielstra vertrekt bij OVFD
- Amerikaanse wekelijkse hypotheekaanvragen ...
- Beursagenda woensdag 28 juli 2010
- Hypotheekklant weet weinig van banksparen
- Beursagenda woensdag 28 juli 2010
- Startersleningen opgedroogd door verkeerde...
- Vertrouwen woningbezitters gedaald
- Vertrouwen woningbezitters gedaald
- Vertrouwen woningbezitters gedaald
- Waardering voor Rabobank als hypotheekbemi...
- Meer woningen verkocht in juni
- Wekelijkse hypotheekaanvragen VS stijgen
- Beursagenda woensdag 21 juli 2010
- 'Geen klant wil hypotheek online'
- Beursagenda woensdag 21 juli 2010
- Amerikaanse huizenbouwer wordt investeerder
- Amerikaanse huizenbouwer wordt investeerder
- Amerikaanse huizenbouwer wordt investeerder
- Amerikaanse huizenmarkt verder onder druk
- Honderdste vestiging HypotheekCompany
- Reaal verlaagt risicopremies met 20%
Hoeveel kunt u lenen? Bereken hier uw maximale hypotheek
Maximale hypotheek
Goedkoop naar de notaris
Vergelijk de tarieven van alle notariskantoren in uw regio.
www.notaristarieven.nl/